Poznajmy się!

Poznajmy się!

Mam na imię Dorota.

Jestem mamą czterech pięknych kobiet i panią naszego domu, gdziekolwiek on by się nie znajdował. A znajduje się on w bardzo różnych miejscach na mapie, ostatnio najczęściej w regionach Azji Południowej…  Jak to nasza najstarsza córka wspaniale zdefiniowała w odpowiedzi naszym indyjskim przyjaciołom: „Nie mamy domu… gdzie my tam dom nasz…”

Tak jak zwyczajną mamę i panią domu interesują mnie zwyczajne mamowe sprawy: gdzie i jak mieszkać, co i gdzie jeść, ewentualnie jak ugotować, co warto zobaczyć, szczególnie z dziećmi. Takie to informacje, a także nasze relacje z podróży i pobytów zamieszczać tu będziemy.

Prócz zwyczajnych mamowych rzeczy interesują mnie sprawy potocznie zwane duchowymi… wszak Indie i okolice kolebką są duchowych wartości, a także – o czym nie wszyscy wiedzą – kolebką wiedzy praktycznej.

Moje grzebanie w kulturze indyjskiego subkontynentu oraz pisanie na ten temat tutaj robię głównie z dwoma celami: 

  1. by zrozumieć tutejszy punkt widzenia – tak odmienny od „naszego” europejskiego sposobu myślenia, 
  2. oraz by ten punkt widzenia – w miarę możliwości i moich umiejętności – udostępnić na forum społeczeństwa, z którego się wywodzę – czytaj Polska. 

W latach licealnych miałam swój ulubiony cytat z epoki Romantyzmu, który pasuje, by go tutaj przytoczyć:

 

Przecież ja aż w nieba łonie trwam,
Gdy ono duszę mą porywa

Jak piramidę!

Przecież i ja ziemi tyle mam,

Ile jej stopa ma pokrywa,

Dopókąd idę!… ”

„Pielgrzym” – Cyprian Kamil Norwid 

 

Wszyscy którzy trafili na naszą stronę nie mogli tu trafić przypadkiem… zapraszam więc serdecznie do regularnego zaglądania do nas,  utalentowanych zapraszam do zamieszczania postów, głodnych świata zapraszam w odwiedziny do pięknej Azji, wszystkich zapraszam do nawiązania i podtrzymywania kontaktu z nami! 

Tu można przejść do angielskiej wersji strony prowadzonej przez moją córkę:

lifeofus

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz

Войти с помощью: