Ambasada Indii w Nepalu świętuje Dzień Republiki

Indyjski ambasador Manjeev Singh Puri był gospodarzem przyjęcia w Domu Indii, aby uczcić Dzień Republiki Indii, który jednocześnie zbiega się z 70 rocznicą ustanowienia dyplomatycznych stosunków Indii i Nepalu.

Wiceprezydent Nepalu Nanda Bahadur Pun był głównym gościem.

W przyjęciu wzięło udział ponad 1500 gości, w tym emerytowani politycy i osoby publiczne Indii i Nepalu. Towarzyszyła im grupa muzyczna z Indii Rishi Inc.

Według informacji prasowej wydanej przez Indian Embassy, dnia 26 stycznia 2018 instytucja ta obchodziła Dzień Republiki Indii – narodowe święto Indii, celebrujące uniezależnienie się od brytyjskiego reżimu.

Z tej okazji Manjeev Singh Puri, Ambasador Indii w Nepalu wciągnął na maszt flagę narodową i odczytał przesłanie Prezydenta Indii. W ceremonii podnoszenia flagi wzięło udział wielu obecnych w kraju Indusów i przyjaciół Republiki Indii. Uczniowie Nowoczesnej Szkoły Indyjskiej Kendriya Vidyalaya i Indyjskiego Centrum Kultury w Kathmandu zaśpiewali utwory patriotyczne. Po nich wystąpił zespół Nepal Army Band.

Ambasador Indii również wręczył klucze do 30 karetek pogotowia i 6 autobusów przedstawicielom różnych szpitali, organizacji charytatywnych i instytucji edukacyjnych z różnych regionów Nepalu.

W sumie od roku 1994 rząd Indii ofiarował 662 karetki pogotowia i 130 autobusów różnym nepalskim organizacjom z celem rozszerzenia dostępu do opieki zdrowotnej i usług edukacyjnych w Nepalu. Ambasada zapowiedziała także przekazanie dotacji na książki dla 41 instytucji edukacyjnych i bibliotek w Nepalu w celu dostarczenia materiałów edukacyjnych uczniom w odległych regionach kraju.

Indian Embassy Celebrates Republic Day

spotlightnepal.com

piatek, 26 stycznia 2018