Ambasada Japonii dofinansowuje budowę Centrum Rehabilitacji Kobiet Niepełnosprawnych w Katmandu

Ambasador Japonii w Nepalu Masashi Ogawa podpisał umowę o dotację na budowę centrum rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych kobiet w Katmandu.

Umowa o dotację została podpisana między Ambasadą Japonii a Nirmala Dhital, przewodniczącą Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych w Nepalu. Projekt „Budowa Centrum Rehabilitacji Kobiet Niepełnosprawnych w Katmandu Metropolitan City” jest finansowany w ramach Grant Assistance w Japonii dla Grassroots Human Security Projects.

Jak podaje komunikat prasowy wydany przez japońską ambasadę, całkowita kwota dotacji wynosi 89 226 dolarów amerykańskich, czyli około około 9 milionów rupii nepalskich.

Projekt obejmie budowę drugiego piętra ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych kobiet. Parter zbudowano przy wsparciu Ministerstwa ds. Kobiet, Dzieci i Opieki Społecznej oraz innych osób prawnych.

Według informacji od urzędnika Ambasady Japonii, Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych w Nepalu prowadzi centrum rehabilitacji w wynajętym obiekcie, a wynikające z tego zobowiązania finansowe utrudniają reagowanie na rosnące zapotrzebowanie na usługi dla niepełnosprawnych.

„Jesteśmy przekonani, że projekt przyczyni się do pomocy w odzyskaniu zdrowia i samowystraczalności przez niepełnosprawne beneficjentki programu” – czytamy w komunikacie wydanym w związku z projektem przez Ambasadę.