Dhammapada czytana publicznie – nowy rekord Guinnesa dla Nepalu

Dhammapada czytana publicznie – nowy rekord Guinnesa dla Nepalu

„to, kim jesteśmy dzisiaj wynika z naszych wczorajszych myśli
nasze dzisiejsze myśli budują nasze jutrzejsze życie
nasze życie to wytwór naszego umysłu”

“Dhammapada: ścieżka perfekcji”

W sobotę wieczorem wielu ludzi zgromadziło się na największym, otwartym placu w mieście, Tundikhel w stolicy Nepalu, Kathmandu, aby odczytać przesłanie Lorda Gautama Buddy, znane jako Dhammapada, a tym samym ustanowić liczbowy Rekord Guinnessa. Nauki Buddy zostały odczytane przez osoby z różnych środowisk, grup etnicznych i regionów kraju.

Organizator wydarzenia zapewnił o uczestnictwie ponad 75 000 osób w tym zgromadzeniu. Jednak liczba ta musi zostać oficjalnie potwierdzona przez Guinness World Records. Tytuł – w kategorii ‘Most People Reading Aloud Simultaneously- Single Location’ – był wcześniej własnością Indii, dzięki inicjatywie Fundacji Art of Living z dnia 2 lutego 2014 roku.

Zgodnie z informacją Rady Rekordów Świata w Nepalu, koordynatora tej akcji, to masowe odczytanie zostało zorganizowane również, by zaprezentować Nepal jako miejsce narodzin Buddy Gautamy. „Program jest tworzony dla kraju i narodowości oraz w celu rozpowszechniania nauk Buddy na całym świecie” – powiedział koordynator do mediów.

Premier Nepalu KP Sharma Oli wraz z wysokimi władzami kraju również uczestniczył w tym spotkaniu. Oli wypowiedział się, że masowe prośby i modlitwy są jedyną drogą do pokoju na świecie.

„Nepal jest miejscem narodzin Lorda Buddy. (…) Przyjęliśmy ścieżkę dobrobytu,kontynuujmy ją. Sprawmy, że będzie to najszczęśliwszy kraj na świecie. Chcę prosić świat, przywódców światowych, rząd światowy i wszystkie organizacje o poszukiwanie rozwiązań w drodze dialogu i metodami pokojowymi.”- powiedział Prasad Oli.

„Dhammapada”:
„W jaki sposób pełen przeszkód umysł
może zrozumieć drogę?
Najgorszy wróg nie może zaszkodzić ci tak,
jak twe własne myśli nieopanowane.”

Zostaw komentarz

Войти с помощью: