Festiwal górołazów odbędzie się w Kathmandu w tym miesiącu

Festiwal górołazów odbędzie się w Kathmandu w tym miesiącu

29 maja stanowi rocznicę pierwszego wejścia na Mt. Everest dokonanego przez Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya Sherpy, a także koniec wiosennego sezonu wspinaczkowego. W tym roku OAC Mountain Festival odbędzie się po raz pierwszy.

OAC Mountain Festival organizowany jest by powitać pod koniec wiosennego sezonu wspinaczkowego wszystkich powracających do domu bohaterów, oraz by świętować sukces i zatrzymać się nad wspomnieniami minionych przygód. Organizatorzy wierzą, że to spotkanie towarzyskie pomoże eksplorerom odległych tras spojrzeć z innej strony na wspomnienie trudnych chwil w górach i docenić radość i sukces z osiągnięć. Poprzez to wydarzenie chcą oni stworzyć środowisko, w którym będą się nawzajem szanować doceniając także wkład w przemysł turystyczny zarówno nepalskich, jak i międzynarodowych przyjaciół.

Imprezę organizuje Outdoor Adventure Center Nepal we współpracy z innymi zainteresowanymi stronami. Są to więc Himalayan Medics, organizacja zapewniająca serwis medyczny w górach, La Ma walks, przedsiębiorstwo organizujące trekkingi w górach, nepalskie stowarzyszenie przewodników górskich Nepal National Mountain Guide Association – NNMGA oraz właściciel obiektu będącego miejscem imprezy Amrit Marg Bhawagwan Bahal Thamel, Kathmandu, Nepal.

Bilet wstępu kosztuje 500 NRS. Dodatkowo warto opłacić kwotą 1000 NRS konsumpcje napoi i przekąsek.

W sprawie dalszych informacji lub dostępności biletów należy kontaktować się z Sonam Jangbu Sherpa
pod telefonem 014433515 lub 9818151396.

Zostaw komentarz

Войти с помощью: