Nepal Airlines uruchamia loty międzynarodowe

Przedsiębiorstwo państwowe Nepal Airlines Corporation – NAC – rozpoczęło przygotowania do uruchomienia trzech dalekosiężnych połączeń w Azji.

W poniedziałek, 26 lutego korporacja zwróciła się z propozycjami do potencjalnych dostawców usług obsługi naziemnej lotnictwa na międzynarodowym lotnisku Kansai w Osace w Japonii.

Jak podaje The Kathmandu Post, taki sam ruch NAC wykonała tydzień wcześniej w kierunku zarządu obsługi naziemnej lotniska Incheon w Korei Południowej. W grudniu natomiast korporacja NAC złożyła oferty kierownictwu obsługi naziemnej na lotnisku King Khalid International Airport w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Zgodnie z pierwotną propozycją, przewoźnik operujący pod narodową flagą Nepalu planuje wykonywać cztery cotygodniowe rejsy do Riyadh, trzy cotygodniowe rejsy do Incheon i dwa cotygodniowe rejsy do Osaki.

Ostatnio Ministerstwo Turystyki i Lotnictwa Cywilnego określiło trzy międzynarodowe trasy długodystansowe dla NAC, które będą obsługiwane po otrzymaniu – w ciągu najbliższych trzech miesięcy – dwóch samolotów szerokokadłubowych.

Dyrektor manager NAC, Sugat Ratna Kansakar, powiedział, że zespół NAC planuje w przyszłym miesiącu odwiedzić fabrykę samolotów w Toulouse we Francji, by doglądnąć prac nad samolotami Airbus A330-200, które zamówił od Hi Fly X, firmy z siedzibą w Irlandii.

Według dyrektora Kansakar, pierwszy z dwóch 247-osobowych samolotów nadejdzie w maju, a drugi około czerwca.