Nepal trzecim najszczęśliwszym krajem Azji Południowej

Nepal trzecim najszczęśliwszym krajem Azji Południowej

Nepal znajduje się na 101 miejscu wśród 156 krajów według danych World Happiness Report. To przełomowe badanie definiuje poziom szczęścia różnych nacji w 156 krajach.

W roku 2015 Nepal znalazł się na 121 miejscu, w roku 2018 znajduje sie on na 101 miejscu według raportu World Happiness Report-2018 opublikowanego przez United Nations ‚Sustainable Development Solutions Network (SDSN). W Azji Południowej Nepal stoi na trzecim miejscu za Pakistanem i wyprzedzając Bangladesz, Sri Lankę, Indie i Afganistan.

Rankingi zostały ustalone na podstawie ankiet instytutu badań Gallupa, poddających analizie kluczowe czynniki przyczyniające się do poziomu szczęścia ludzi w poszczególnych krajach w latach 2015-2017. Czynnikami tymi są PKB na jednego mieszkańca, wsparcie społeczne, przewidywana długość życia i stan zdrowia, wolność dokonywania życiowych wyborów, szczodrość oraz wolność od korupcji.

Światowa pierwsza piątka najbardziej szczęśliwych krajów świata to Finlandia, Norwegia, Dania, Islandia i Szwajcaria. Poprzednio Finlandia zajmowała szóste miejsce, natomiast Norwegia, Dania, Islandia i Szwajcaria były odpowiednio na czwartym, trzecim, drugim i pierwszym miejscu.

Natomiast pięć nacji z najniższym wynikiem w tym rankingu to Burundi, Republika Środkowoafrykańska, Sudan Południowy, Tanzania i Jemen.

Raport przedstawia dane sporządzone dnia 14 marca.

Zostaw komentarz

Войти с помощью: