Rosyjski producent win rozpoczyna eksport do Indii

Rosyjskie przedsiębiorstwo Kuban Vino planuje do końca bieżącego roku rozpocząć dostawę win do Indii. Według dostępnych danych obecnie żaden producent napitków nie dostarcza win do Kraju Braminów.

«W najbliższym czasie, kiedy tylko sformalizujemy dokumenty zostanie dostarczony jeden kontener jako pierwsza partia. Nie jest to badanie rynku, ani punktu widzenia konsumenta, ale raczej testowanie pod kątem logistyki. Postawiliśmy sobie za zadanie rozpoczęcie dostaw przed nowym rokiem. W pierwszym kontenerze znajdą się wina z segmentu bardziej masowego, z którymi łatwiej będzie wejść na rynek. Będzie tez widoczny optymalny stosunek ceny do jakości – powiedział szef działu rozwoju firmy, Eduard Dolgin.

Dostawy są planowane w ramach umowy, którą Kuban Vino podpisał z indyjskimi partnerami na V Międzynarodowym Forum Eksportowym w piątek, 24 listopada. Według Dolgina umowa na nadchodzący rok obejmuje dostawę 10 kontenerów – ponad 100 tysięcy butelek.

„Wina są bardzo różne, strona indyjska wybrała szeroki asortyment. Istnieje 15 różnych typów: jest wśród nich wino z tamańskich winogron z linii Chateau Taman, wino musujące Aristov. Są też nowości – wina Frutissimo z dodatkiem soku brzoskwiniowego i malinowego oraz szczególnie niezwykła nowość dla Rosji, która spodobała się także i w Indiach – pierwsze rosyjskie białe wino z odmiany Cabernet „- podał rzecznik prasowy przedsiębiorstwa.

kuban-vino.ru