W Kathmandu odbędą się targi pod nazwą „Made in Nepal”

Targi produktów i usług Made in Nepal Expo obejmą ponad 150 stoisk prezentujących oferty z różnych branż i lokalizacji z całego kraju. Na wystawie znajdą się prezentacje związane z przemysłem odzieżowym, samochodowym, rękodziełem, rolnictwem, produktami ze skóry, meblarstwem, turystyką, artykułami ziołowymi, projektowaniem mody, muzyką i filmami.

Wystawa będzie trwała trzy dni – od 16 do 18 marca 2018. Umiejscowiona będzie w Hali Wystawowej Bhrikutimandap w Kathmandu.

„Tegoroczna wystawa będzie ukierunkowana głównie na podnoszenie świadomości wysokiej jakości nepalskich produktów i usług wśród nepalskich konsumentów. Poprzez ten przekaz chcemy pomóc nepalskim firmom i branżom zdobyć zaufanie rodzimej klienteli”- powiedział Sudarshan Basnet, prezes Expo w Made in Nepal.

Hasłem tegorocznej imprezy jest „Hamro Pani Ramro Pani”, co znaczy – “Nasza woda – dobra woda”. Deepak Thapa, członek zespołu organizującego, powiedział, że hasło z zeszłorocznej edycji zostało powtórzone w tym roku, aby wzmocnić przekonanie, że nepalskie towary mogą równać się z towarami międzynarodowymi.

Impreza jest organizowana przez Nepalskie Forum Młodych Przedsiębiorców i zarządzana przez Rising Nepal and Mice International Service.

Przewodniczący zespołu organizacyjnego, Basnet – zapytany przez dziennikarzy, czy korzystają oni z produktów wyprodukowanych w Nepalu – odpowiedział, że organizatorzy nie tylko korzystają w domach z artykułów produkowanych w kraju, ale także starają się pozyskać środki, by zainstalować sprzęt w biurach, chociaż może on być nieco drogi.

W ramach Expo odbędą się wydarzenia muzyczne, premiery marek, prezentacje, seminaria i różne występy na żywo organizowane przez biorące udział marki.