Bądź swoim mistrzem

Bądź swoim mistrzem

Stworzyliśmy dziś coś fajnego: każdy z nas może od dzisiaj być swoim własnym mistrzem!

Aby tak było, stworzyliśmy trzy rodzaje zachowań, które egzekwujemy od siebie samych i na każde z nich przeznaczamy po jednym dniu.

Dzień Zadowolenia
„Swoimi myślami i postawą budujemy swój świat” – dlatego warto starać się zachować pozytywną postawę w każdej sytuacji. Jeden Dzień Zadowolenia to jeden krok do szczęśliwego świata. Tego dnia będziemy starać się nie manifestować swoich negatywnych nastawień w stosunku do czegoś. Zapisujemy każdy moment niezadowolenia jako punkt.

Dzień bez Pytań
„Mój świat zależy ode mnie – w prawie każdym pytaniu zawiera się postawa roszczeniowa: czekanie na odpowiedź jest przedłużeniem życiowej postawy ciągłego czekania na coś… swój świat warto spróbować ogarnąć samemu, nie oczekując od nikogo żadnych odpowiedzi. Tego dnia staramy się nie zadawać nikomu pytań. Zapisujemy każde pytanie jako punkt.

Dzień Wariactwa
Sztywniactwo to choroba współczesnego świata; cokolwiek co robisz po raz kolejny oddala cię od ciebie prawdziwego; rób rzeczy, których nie robiłeś wcześniej, rób coś po raz pierwszy…. a przede wszystkim: Zrelaksuj się, miej w dupie wszystko, nie ma NIC na tyle ważnego, by wyprowadziło cię to z równowagi! Tego dnia jesteśmy absolutnie zrelaksowani. Nie ma negatywnych myśli, nie ma bycia poważnym. Każdy moment traktowania czegoś zbyt serio zapisujemy jako punkt.

» Dom wariatów: krytyka współczesnego świata

» Brahmacharia: krytyka zachodniego szkolnictwa

» Kaliyuga i inne czasy

» Ekadashi – dzień dla siebie

A oto i nasz tygodniowy kalendarz:

Poniedziałek: Wolne
Wtorek: Dzień bycia szczęśliwym
Środa: Wolne
Czwartek: Dzień bez pytań
Piątek: Dzień szaleństwa
Sobota: Wolne
Niedziela: Dzień bez pytań

» Jeśli chodzi o nowotwór… choroba strachu i wstrzymywanych emocji

Subskrybuj mój kanał youtube – filmy poniżej.

Scenki wokół Baudha Stupa, Kathmandu
na końcu filmu kierunek na Kopan Monastery;

Artykuły powiązane