Hashtag – sposób na ogarnięcie informacji dla podróżnych

Hashtag – sposób na ogarnięcie informacji dla podróżnych

Jeżeli czujesz, że kultura wedyjska to twoja historia, nie czekaj.

Jeżeli od wielu lat myślisz o odwiedzinach u Tybetańczyków, Gurungów czy Tamangów w ich miejscu codziennego życia, lub o spotkaniu ze społecznością brahminów wedyjskich, pakuj walizki i zrealizuj swą wyprawę do korzeni cywilizacji.

W tym kraju, w tych okolicach można spotkać człowieka, który wyrósł na antycznej kulturze Drawidów. Po dziś dzień funkcjonują tu szczątki świadomości, która pozwalała im tysiące lat temu przeżyć w dżungli, odnosić sukcesy w polowaniach i tworzyć własny krąg wyznawców. Dziś taka percepcja przydaje się, by rozumieć kim jest i czego chce drugi człowiek. Zrozumieć taki sposób bycia i życia stanowi dla mnie osobiście wyzwanie warte tej i każdej kolejnej podróży na Wschód.

Tu człowiek nie stanowi indywidualnej jednostki, jest on elementem wielkiego organizmu wielokulturowego zwanego społeczeństwem. Chociaż narodzin w Indiach nie rejestruje się, a ulice pełne są kilkuletnich dzieci, które musiały szybko stać się dorosłymi, to i tak można stwierdzić, że macierzyństwo i ludzkie uczucia stoją tu na wyższym poziomie, niż na naszym wiecznie zestresowanym Zachodzie.

Ludzie mają dla siebie nawzajem więcej uwagi – i to stanowi bazę tej zasadniczej różnicy, która powoduje, że zyje się tu inaczej. Nie twierdzę, że to kraj pełen miłości i nie jestem zwolennikiem tego typu bredni. Ale to tu spotyka się najlepszych sprzedawców.

Przyjeżdżając bywamy przerażeni biedą i ilością bezdomnych i brudnych dzieci. A jednak częściej niż w Polsce spotyka się tu sytuację, że ktoś bez rozgłosu i gadania zaopiekuje się maluchem dając mu to, co potrzebne – sposób na przetrwanie. W Europie taka sytuacja wiąże się ze sporą kampanią informacyjną. A tu – po prostu się to robi, dlatego że widzi się człowieka.

Białas pojawiający się w środowisku brahminów czy nepalskich buddystów stanowi osobliwe indywiduum. Tubylec będący częścią tych środowisk rozumie od urodzenia, że człowiek stojący na przeciwko ma podobne emocje i procesy fizjologiczne i podobne problemy do niego samego. Dlatego na linii dialogu z drugim człowiekiem nie powstaje aż tyle napięcia i w efekcie zamieszkujący jeden region ludzie stanowią współdziałającą masę dysponującą zbiorową świadomością.

W tym kraju rzeczy moga mieć swoją przyczynę w głębokich tradycjach, których nie rozumiemy. W praktyce stosuje się rozwiązania uwzględniające zależności, o których możemy nie wiedzieć, takie jak kalendarz pór roku czy struktura kastowa. Dlatego wybierając się w podróż dobrze jest poczytać nie tylko o różnicach pomiędzy klasami pociągów czy lotów, ale też co nieco o kulturze tego narodu, którego oczy będą bez skrępowania przewiercać nas na wylot.

Jeżeli myślisz o odwiedzinach na Subkontynencie – czy to pod Himalajami, czy w Tamil Nadu, kraju palm kokosowych i upojnie pachnących drzew cashew  – rekomenduję lekturę z zakresu naszych relacji podróżniczych. Szczególnie, jeżeli w podróż wybierasz się z dziećmi, nasze raporty istotnie uwzględniają punkt widzenia rodziców na podróżnicze sprawy.

#podrozedoroty to relacje, w których piszę szczegółowo o tym jak mieszkaliśmy, jak jechaliśmy, jak kupowaliśmy, jak przekraczaliśmy granice, a także o naszych perypetiach z wizami i ich przedłużaniem. Zaprezentowana w tym poście grupa hashtagów to dostęp do raczej praktycznych informacji o przebiegu podroży, podróżniczych niespodziankach i miejscach zakotwiczenia.

Hashtagi wymyślono w celu uporządkowania, usystematyzowania i stworzenia swej własnej przejrzystej bazy wyszukiwań. Zapisz w notatniku moje hashtagi, wtedy łatwiej będzie odnaleźć nasze rekomendacje podróżnicze oraz być na bieżąco z naszymi eskapadami. A szczególnie rekomenduję współuczestniczyć razem z nami w zbieraniu doświadczeń z podróży po krajach azjatyckich. Komentuj, jakiekolwiek masz uwagi na temat moich postów i uzupełniaj nasze informacje. To wiedza czyni świat dostępnym dla nas.

Na początek stwórz swoją własną listę hashtagów.  Będzie to twoja baza haseł dających ci bezpośredni dostęp do naszych informacji z zakresu podróży w ulubionych przez ciebie regionach Subkontynentu Indyjskiego.

#lifeofus #podrozedoroty


#granicanindienepal #przejsciegraniczne

#sunauliindie #belhiyanepal #sunaulibelhiya

#panitankiindie #kakarbhittanepal #panitankikakarbhitta

#zyciewazji #podrozazja

#joga #medytacja

#zabawywpodrozy #praceplastyczne #wyklejanki #kolekcjonowanie

#tortnazamowienie #kinderparty #wynajemskutera

#indie

#nepal

#kolejindyjska #indyjskiepociagi

#raptisagarexpress #chennaiexpress

#gayaexpress #doonexpress

#podrozprzezindie #zyciewindiach #podrozindie #podrozdoindii

#przedluzaniewizyindie #wizydoindii

#indianvisacenter

#domwindiach #indieguesthouse
#wynajemindie

#podrozdonepalu #zyciewnepalu #podroznepal

#wizydonepalu #przedluzaniewizynepal

#nepalimmigrationoffice

#welnajaka #yakwool

#klasztorybuddyjskie

#kathmandufunpark #gardenofdreams

#domwnepalu #nepalguesthouse
#wynajemnepal

 

#maharastra #mumbai #colaba

#goa #ghatyzachodnie
#canacona
#goacanacona
#chaudi #agonda #patnem #colva
#margao
#madgaon #agondabeach #patnembeach #palolembeach #colvabeach #goaguesthouse

#karnataka #hampi #bangalore #mysore

#kerala #kochi #marinedrivekochi #marinedrive #podrozpromemkerala

#tamilnadu #ghatywschodnie
#madurai
#thiruvannammalai #puducherry #pondicherry
#chennai #madras
#chennaicentral
#auroville #aurovilleguesthouse #matrimandir

#uttarpradesh #benares #kashi #varanasi #varanasiguesthouse #sarnath #agra #gorakhpur #sunauli

#bihar #bodhgaya #bodhgayaguesthouse #nalanda

#westbengal #bengalzachodni #kalkuta #kolkata #taxikalkuta #santiniketan #howrah #siliguri #panitanki

#orissa #odissa #bhubaneswar

#terai #mahabharat #himalaje

#lumbini #kapilavastu

#bagmati #katmandu #boudha
#lalitpur #patan
#bhaktapur #pharping
#nagarjunjungle

#kopanmonastery #kopan

#gandaki #kaski #pokhara
#pokharaguesthouse
#lakeside #fevalake
#lekhnath #begnaslake
#sikles #siklesguesthouse #methlang

#koshi #sunsari #saptakoshi
#vedetar #bhedetar
#bhedetarguesthouse
#dharan #kakarbhita

 

 #buddyzm #hinduizm #szamanizm #varnasystem #kulturaazji

 

 

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz

Войти с помощью: