Rytuały lecznicze

Rytuały lecznicze

W związku z dużą liczbą zachorowań na covid-19 na całym świecie wiele społeczności próbuje radzić sobie z zapadalnością w swój indywidualny sposób. Niestety nasz wszechobecny współcześnie bóg, zwany Nauką niweczy wszelkie tego typu wysiłki.

Indie, gdzie kultura rytuałów i wiara w ich zbawienną i leczniczą moc wciąż trwa od tysiącleci niestety coraz bardziej ulegają wpływom „medycznej” indoktrynacji. Chociaż tak na prawdę nikt z nas nie widział realnie bytów, które powodują całe to zamieszanie, tzw. wirusów, to jednak wszyscy uwierzyliśmy na słowo, ponieważ nasz bóg tak twierdzi.

»  Czasy obecne: przemijanie odwiecznych wartości

Hema Malini, induska aktorka, reżyser, producer i polityk ostatnio podzieliła się w mediach społecznościowych swoim przesłaniem podczas Światowego Dnia Ochrony Środowiska dnia 5 czerwca, wzywając obywateli tego kraju do codziennego wykonywania rytuału „havan”, ponieważ to oczyszcza powietrze i powoduje pozbywanie się negatywnych emocji, oraz może tym samym chronić przed koronawirusem.

»  Satya znaczy Prawda

Zgodnie z odwiecznymi wierzeniami „havan jest wykonywany dla czystości, zdrowia, długiego życia i wewnętrznego wzrostu. Pomaga pozbyć się egoizmu, pychy i złych nawyków, złego ducha” – twierdzi brahmiński astrolog Mr. Vipin Kapoor. – „Hawan to najlepsza procedura rozwijania miłości, zrozumienia własnych myśli i uczuć oraz myślenia o innych. To sprawia, że wszystkie twoje problemy są usuwane. Właściwości te można rozwijać tylko poprzez konsekwentne wykonywanie havan.”

Niestety nawet indyjska ludność coraz bardziej wierzy tzw. medycynie alopatycznej, czyli akademickiej, opartej na farmacji, zgodnie z którą wszyscy powinniśmy bez wątpienia przyjąć niezbadaną szczepionkę, bo nas to uchroni od śmierci.

Na jakiej – pytam jeszcze raz – podstawie alopatyczne bzdury i wiara w Naukę mają obecnie większy popyt, niż odwieczne rytuały, które będąc rdzeniem kultury dają ludziom i ich dzieciom świadomość własnego pochodzenia i wiarę w siebie?

»  Higiena emocjonalna i rozumienie siebie źródłem zdrowia

Aha, pewnie uważamy jeszcze, że wiara w siebie nie ma żadnego znaczenia dla stanu zdrowia? Najkorzystniej dla człowieka być na bieżąco z coraz to nowymi naukowymi wypocinami oraz za nimi postępować?

Puja dla pomyślności w realizacji szamana Tamangów

Aarti o wschodzie słońca – rytuał ofiarny dla boginii Ganga

Jam session – rytuał leczniczy na Kolkata Maidan

Szalony jogin hinduski – Simaltar Tol w Kathmandu, światynia Shivy

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz

Войти с помощью: