W co się bawić w podróży

W co się bawić w podróży

… czy może raczej w czasie koczowania.

W czasie samej podróży pociągiem, autobusem, samolotem najlepiej oczywiście czytać książeczki, oglądać bajki lub kolorować kolorowanki.

Post jest o tym czym zająć się gdy już dojedziemy w kolejne miejsce pobytu, zanim dzieci wejdą w posiadanie nowych niesamowitych zabawek typu foremki do piasku czy smartfony….

Organizatorem naszych form zabawy jest u nas Katia.  Tu przeczytaj o naszej rodzinie oraz kim jest Katia.

Oto mamy plastikowe zakrętki od butelek. Katia przygotowała planszę do gry w warcaby i teraz dziewczyny zgłębiają tajniki starożytnej sztuki oraz opracowują nowe zasady tej znanej na całym świecie gry. Zakrętki też wspaniale służą za elementy do liczenia – jako że jesteśmy na etapie dodawania z młodszą siostrą Nadią. Jeżeli chodzi o konstrukcje przestrzenne, to do tej pory budowany był wielki labirynt i niewielki zamek. Projekt zakrętkowych budowli przestrzennych dopiero powstaje.

Same plastikowe butelki – mogą być bez nakrętek – okazują się w niczym nie ustępować tradycyjnym kręglom. Butelki ustawiamy pod stołem w liczbie sztuk sześciu i… jahoo! Jest głośno i wesoło. Piłka dowolna – mogą ją zastąpić artykuły domowego użytku, na przykład metalowy kubek, ten to narobi hałasu!

Oto mamy kolorowy karton – z dowolnego opakowania pasty do zębów, płatków corn flakes… –  Katia sporządziła z niego okulary jako atrakcyjny gadżet osób dorosłych. Teraz ma swoje – ładniejsze od naszych; później sporządziła podobne dla siostry i bengalskiej przyjaciółki.

Kolejnym konceptem był portret myszy – należało powycinać elementy i przykleić na szablon by sporządzić portret podobny do wzorca. Projekt także został przygotowany przez Katię. Myszy ponaklejane były przez mamę i starszą siostrę. W ten sposób mamy teraz już cztery myszy oraz domek także z katkowej naklejanki.

 

 

Katinka także tworzy prace plastyczne – specyfika jej prac polega między innymi na wyjątkowych technikach artystycznych. Na koncie ma Katia także swoją serię masek.

Jedną z najstarszych form zabaw, zajęć, hobby jest kolekcjonowanie. Szukanie nowych atrakcji, oglądanie cudzych skarbów i wzajemna wymiana dóbr to bazowe czynności znane wszystkim kolekcjonerom. Jako że w podróży wybór kolekcjonerskich cudów nie jest wielki, należy  szukać tego co jest pod ręką. Indie obfitują w różnorodność tymczasowych skarbów – jak koraliki, muszelki…

Katia z siostrą i przyjaciółmi zostały absolutnie pochłonięte urokiem motyli i ciem – te drugie, jako wiecznie śpiące i dlategoż łatwo dostępne, oblegające nasze mieszkanie nocą i rankiem stały się ostatnio przedmiotem kolekcjonerskiej fascynacji. Na zdjęciu widać największy skarb naszej kolekcji, który oczywiście już odleciał. Posiadał on rozpiętość skrzydeł zbliżoną do szerokości klatki piersiowej dorosłego mężczyzny.

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz

Войти с помощью: