Goa: „The Rise Nation Army” zmienia świat muzyką

Goa: „The Rise Nation Army” zmienia świat muzyką

Goański muzyk Varun Carvalho założył, że można zmieniać świat muzyką.

Autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i dentysta, Varun Carvalho znany jest z autorstwa hymnu goańskiej drużyny piłkarskiej Forca Goa „Dii Tekha”.

Wspólnie ze swą grupa założył fundację pod nazwą „The Rise Nation Army”. Zespół odwiedza szkoły i college w całym stanie Goa, aby – poprzez muzykę – rozpowszechniać pozytywne postawy wśród dzieci i młodzieży. Używając muzyki jako medium do przełamywania lodów podejmują pełen znaczenia dialog. Muzyka, którą piszą jest ukierunkowana na motywowanie i inspirowanie młodzieży.

Varun Carvalho, który szczerze wierzy, że muzyka posiada moc zjednoczenia i przemiany ludzi założył swą fundację wspólnie z synem Boba Marleya cztery lata temu. “Założyliśmy fundację, gdy syn Marleya przyjechał na Goa i z tą inicjatywą wyruszyliśmy razem do szkół.” – opowiada Varun.

Podróżując swoim „Rise Nation Music Truck” zespół rozpowszechnia pozytywne wibracje i wzmacnia młodzież za pomocą muzyki. Muzycy podkreślają, że muzyka może kształtować młodzież i pomagać im ewoluować w kierunku wzrostu świadomości. “Bity muzyczne wzbogaciliśmy o elementy NLP (Neuro-Linguistic Programming). Wierzymy, że możliwe jest ukształtowanie generacji, która myśli globalnie i używa świadomości w większym stopniu, co przyczyni się do zmiany świata na lepsze. W szkołach i collegach zwracamy się do dzieci za pomocą muzyki, w efekcie więc te dzieciaki inspirują swoich kolegów.”

Grupa miała trudności z odwiedzeniem wszystkich zaplanowanych szkół, ostatnio więc zainwestowali w music truck – mobilna platformę muzyczną – która okazała się zbawienna. “Teraz mając nasz music truck możemy odwiedzić przynajmniej dwie placówki dziennie. To wielkie ułatwienie, bo wszystko możemy zorganizować na naszym sprzęcie – mamy już scenę, generator i dźwięk.”

W ciągu czterech lat fundacja odwiedziła ponad 100 placówek edukacyjnych. “Odpowiedź młodzieży jest naprawdę fajna zarówno w collegach jak i szkołach, a nawet ze strony nauczycieli i administracji placówek.” – opowiada Varun o reakcji na przekaz zespołu. – “Najważniejszy jest wzrost świadomości i to dzieje się przy pomocy muzyki. Kiedy już tak się stanie, wszystko może się wydarzyć tam gdzie obecna jest wspólna świadomość społeczna.”

Fundacja posiada również stronę internetową i aplikację, w której dostępna jest pozytywna i inspirująca muzyka. “Wielu młodych rejestruje się u nas. Mamy tam także moduł medytacyjny zwany ‘Selfhighs’ gdzie dzieci wchodzą na dwie minuty dziennie i używając pozytywnych tekstów i wzmacniających bitów muzycznych chwytają automatycznie dobrą falę. To eliminuje poszukiwanie wzmocnienia w narkotykach i alkoholu.”

Ekipa odwiedza także dzieci niepełnosprawne organizując im przy tym posiłki oraz instrumenty muzyczne. “Dajemy im instrumenty muzyczne i uczymy jak ich używać. Jeżeli te dzieciaki jutro staną się muzykami, ich życie pójdzie w dobrym kierunku, a ponadto będą oni inspirować inne dzieci.” Organizacja prowadzi także warsztaty dla dzieci. Jednym z takich warsztatów – obecnie trwającym – jest ‘Żyj marzeniem’, podczas którego uczą oni dzieci osiągać swe cele w ośmiu podstawowych krokach.

Varun twierdzi, że jedną z największych obecnie plag wśród dzieci są samobójstwa. Dlatego też w zorganizowanym ostatnio ‘Tygodniu Zapobiegania Samobójstwom’ przeprowadzili warsztaty tematyczne w piętnastu collegach w obrębie stanu. Z głębokim przekonaniem, że jest o odpowiedź na każde wyzwanie Varun opowiada słuchaczom doświadczenia ze swego dzieciństwa, gdy jako jąkający się chłopiec musiał pokonywać różne trudności życiowe.

„Kiedy byłem młody ciągle się jąkałem. Ale miałem też wielkie marzenie by zostać muzykiem. Myślę, że możesz podjąć każde wyzwanie, wszystko zależy od tego jak na to patrzysz. Odwiedzając szkoły proponujemy dzieciom, by patrzyły na sprawy z innej strony i wówczas pojawia się wyjście z każdej sytuacji.”

Fundacja cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony placówek. “Otrzymaliśmy wiele zaproszeń ze szkół na całym świecie. Po pierwsze jednak koncentrujemy się na dzieciach w naszym rodzinnym stanie Goa, by uczynić region lśniącym przykładem nowej wspaniałej społeczności.”

Cele założone przez fundację:
Skierowanie uwagi na społeczne wartości,
Zaszczepienie odpowiedzialności i inspirowanie do kierowania krajem w dobrym kierunku,
Samoidentyfikacja i pielęgnowanie talentów,
Wsparcie w podejmowaniu wyzwań i osiąganiu celów,
Wsparcie młodzieży w komunikacji ze środkami masowego przekazu;

Varun Carvalho

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz

Войти с помощью: