High Himalaya Bakery: tort na zamówienie

High Himalaya Bakery: tort na zamówienie

W celu rozeznania się w cenach torcików…

zrobiliśmy w naszym regionie zamieszkania w Kathmandu – mieszkamy w Bauddha – małą rundkę po osiedlu. Ostatecznie wybraliśmy pobliską High Himalaya Bakery:

High Himalaya Bakery
Ramhiti, Boudha, Kathmandu

…której cennik – standardowy w Kathmandu – przedstawiam poniżej:
mały torcik czekoladowy 500 gram – 550 rs
średni torcik czekoladowy 750 gram – 825 rs
duży torcik czekoladowy 1100 gram – 1100 rs

Cena dotyczy tortu czekoladowego lub black forest danego rozmiaru z przybraniem i inskrypcją typu “Happy Birthday Anna”, czy co tam sobie klient życzy.

W ofercie są też torty kolorowe (nie powiem owocowe, bo zawierają one tylko barwnik i aromat – jak torcik zielony czy purpurowy). Taki torcik ma odpowiednio niższą cenę, n.p. średni kosztuje 750 rs.

Prócz tortów na wystawce są pieczone ciasta: bananowe, jabłkowe, marchewkowe i pomarańczowe. Takie ciasto jest rozkrojone na 8 i na miejscu można degustować kawałek 90 gram w cenie 60-70 rs. Cukiernia oferuje jako tort także takie ciasto zamiast biszkoptu, przełożone kremem i czekoladą oraz oblane czekoladą, w podobnej cenie.

Ostatecznie wzięliśmy mały klasyczny torcik czekoladowy. Zapłaciliśmy zaliczkę, napisaliśmy imię, które ma być w dedykacji i umówiliśmy się na odbiór o 4 następnego dnia. Tort był na czas.

Przy konsumpcji podsumowaliśmy, że polska produkcja cukiernicza nie umywa się do tutejszej. Oni po prostu starają się. Polski tort z cukierni ma suchy biszkopt przełożony masłem z dodatkiem cukierniczych proszków.

Ten jest zrobiony tak, jak robiłam w domu – biszkopt nasączony czymś (nie wyczułam co leją, ale poncz raczej był bez alkoholu) i przełożony delikatnym kremem. Polewa czekoladowa idealna.

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz

Войти с помощью: